Część banków, które w przeszłości zawarły umowy kredytów frankowych (indeksowanych i denominowanych kursem franka szwajcarskiego), wdraża obecnie programy ugodowe. Realizowane programy ugód cechuje szereg odmienności pomiędzy poszczególnymi bankami. Niektóre z banków oferują programy ugodowe cechujące się rozbudowaną strukturą propozycji i wyższą elastycznością. Zdarzają się również takie systemy ugodowe, które odznaczają się relatywnie mało atrakcyjną ofertą lub niskim stopniem otwarcia banku na negocjacje.   

Jak wygląda oferta banków ramach ugód z frankowiczami?

Propozycje pojednawcze adresowane do frankowiczów najczęściej obejmują umorzenie całości lub części zadłużenia wynikającego z obowiązującej umowy o kredyt frankowy. Zdecydowanie rzadziej oferty ugodowe obejmuje również dodatkowy zwrot środków dla kredytobiorcy frankowego. Stosunkowo często banki proponują natomiast rekompensatę całości lub części poniesionego przez frankowicza kosztu prowadzenia sprawy sądowej przeciwko bankowi, pod warunkiem oczywiście, że sprawa taka została rozpoczęta.

Napisz do nas

Jak pomagamy frankowiczowi zainteresowanemu ugodą z bankiem?

Nasza Kancelaria Adwokacka w Poznaniu i w Turku specjalizuje się w sprawach frankowych, dzięki czemu możemy zaoferować wsparcie prawnicze na najwyższym poziomie – także w procesie negocjowania i zawierania ugody z bankiem. Oferujemy pomoc frankowiczom, którzy chcą podpisać ugodę z bankiem i pragną jak najszybciej zakończyć stan niepewności występujący w relacjach z bankiem. Na życzenie naszych Klientów przedstawiamy również symulację prawdopodobnego wyniku sprawy sądowej przeciwko bankowi. W ten sposób frankowicze, dzięki naszej pomocy, mogą świadomie podjąć decyzję w przedmiocie zawarcia ugody lub rozpoczęcia sprawy sądowej przeciwko bankowi. Podejmujemy wszystkie niezbędne działania, aby zarekomendować naszym Klientom najkorzystniejsze dla Nich rozwiązania.

Dane kontaktowe

Kancelaria Adwokacka Kałużny

Adwokat Piotr Kałużny. Kancelaria Adwokacka

celem umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny

Kontakt:

tel.: +48 605 344 368
e-mail: biuro@kancelaria-kaluzny.pl

Dane firmy:

NIP: 6681902355
REGON: 364615159

Siedziba:

ul. Gorzelniana 1 lok. 214
62-700 Turek

Filia w Poznaniu oraz adres do korespondencji:

ul. Paderewskiego 6 lok. 13
61-770 Poznań